SİSTEMLERİMİZ

Aydınlatma Sistemleri

 
Endüstriyel, yaşamsal hacimlerde fonksiyonel iç ve dış aydınlatma, alışveriş ve iş merkezleri, fabrikalar, hastaneler, okullar, konutlar, askeri tesisler, otel tatil köyü ve her türden yapı ve yerleşim merkezleri,

Devamını oku

Acil Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemleri

 
Binalardaki can ve mal güvenliğinin en önemli sigortalarından birisi acil aydınlatma ve yönlendirme sistemleridir. Acil durum anında kargaşa ve panik yaşanmadan en yakın yoldan insanların dışarıya güvenli bölgeye ulaşmak için acil aydınlatma ve yönlendirme sistemlerinin tasarımı önem arz etmektedir.

Devamını oku

Busbar ve Alçak Gerilim Kablo Tesisatları

 
Busbar, elektrik enerjisinin dağıtım ve taşınması için tasarlanmış prefabrik ve modüler bir sistemdir. Genel yapısı metal bir gövde içerisinde, standartlara uygun olarak, alüminyum yada bakır iletkenlerin izolasyon malzemeleri ve ortamları ile birleşmesinden oluşur.

Devamını oku

Kuvvet ve Priz Tesisatları

 
Kuvvet tesisatları; özellikle üretim yapılan sanayi tesisleri, fabrikalar, atölyeler vb. yerlerde karşımıza çıkar. Yani üretimin aksamaması, iş yerlerinin sürekli ve kesintisiz çalışması bu tesisatların sağlıklı yapılması ile mümkündür.

Devamını oku

Kesintisiz Güç Kaynağı Sistemleri

 
Elektrik yükünün bağlı bulunduğu şebekede meydana gelen veya gelebilecek olan gerilim dalgalanmaları (çöküntüler, yükselmeler, ani değişiklikler) harmonikler, kısa veya uzun süreli kesintiler vb. gibi durumlarda yük,

Devamını oku

Yıldırımdan Korunma Sistemleri

 
Mesken yerlerini, sanayi tesislerini, yıldırımdan koruyan, en kısa yoldan toprağa akmasını sağlayan sistemlerdir. Yıldırım, toprakla bulut arasında elektrik yüklerinin süratli bir şekilde yer değişmesi dış yıldırımdan korunma tesisi, (Dış YKS);

Devamını oku

Topraklama Sistemleri

 
Topraklamanın amacı; meydana gelebilecek bir hata durumunda oluşacak adım ve dokunma gerilimlerinin insan hayatını tehlikeye sokacak mertebede olmasını önlemek veya bu tehlikeli gerilimleri tamamen ortadan kaldırmaktır.

Devamını oku

İletişim Tesisatları

 
iletişim Tesisatları, bir binanın ses, veri, görüntü ve çeşitli bina yönetim sistemlerini (kamera, hırsız alarm, güvenlik girişi, yangın alarm, enerji sistemi gibi) birbirine entegre eden kablolama ve bağlantı ürünlerinin oluşturduğu yönetilebilmeye ve genişlemeye imkan sağlayan bir yapıdır.

Devamını oku

Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri

 
Acil anons sistemleri, küçük mağaza ve işyerlerinden çok katlı bina, alış veriş merkezleri ve fabrikalara kadar her türlü işletmede, acil durum senaryolarının işletme içinde hayata geçirilmesi, çalışanların ve ziyaretçilerin doğru ve hızlı biçimde bilgilendirilmeleri, haberleşmenin sağlanması ve geri plan müzik yayını amacıyla kullanılır.

Devamını oku

Görüntülü, Görüntüsüz İnterkom Sistemleri

 
Sistem çağrı, kapı zili, iletişim, görüntüleme, kapı kilidi açma, ağ ve alarm fonksiyonlarının blok içerisinde bulunan cihazların etkileşime geçmesine dayanır.Güvenlik konsolu bütün sistemin yönetim ve kontrol merkezi olarak kullanılır.

Devamını oku

Kapalı Devre Kamera Sistemleri

 
Analog ve IP Kameralar ve bunlara bağlı ekipmanlar ile kayıt/kontrol donanımları çeşitli maksatlarla izlenmek istenilen mahallerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Video sistemlerinin en önemli amacı gelişen olayları izleyerek anında tespit etmek ve müdahale etmek olmakla birlikte yapılan kayıtları izleyerek daha sonradan olaylardan haberdar olmak ve delil elde etmektir.

Devamını oku

Kartlı Geçiş Sistemleri

 
Access Kontrol Sistemleri güvenlik amaçlı sistemlerdir. Kişilerin çeşitli bölgelere girmelerini engelleyen, girebilme yetkisinde olanları denetleyen,

Devamını oku

Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

 
Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir.

Devamını oku

SMATV ve IP TV Sistemleri

 
(SMATV -Satellite Master Antenna TV) merkezi uydu anten dağıtım sistemidir. Tek kablo üzerinden istenilen TV kanallarının iletilmesi için oluşturulan sisteme denir.

Devamını oku

Kablo Taşıyıcı Sistemleri

 
Kablo taşıyıcı ve kanalları ile tesisi öngörülen kabloların, yatayda veya dikeyde kapalı veya açık, saç veya PVC, delikli veya deliksiz, tavanda veya duvarda yada döşeme altında taşınması işlemini kapsar.

Devamını oku